Event Winners

COCA’s 26th Annual Golf & Trap/Skeet Event

Thank you for attending 

COCA’s 26th Annual Golf & Trap/Skeet Event!!

Congratulations to Our Winners!

 

BELK PARK WINNERS:

FLIGHT A:  

1st Place:  Pyatt, Halliday, Elliot, Dixon  (57)

2nd Place: The Farnsworth Team (60)

3rd Place:  The Siegfried / Le Tourneau Team (60)

FLIGHT B:

1st Place: The Buckowitz, Manion, Grundmann Team (65)

2nd Place: Stassie, Eller, McMillin Team (65)

3rd Place: Mormino, Morris, Bond Team (66)

FLIGHT C: 

1st Place: Redden, BIas, Betz, Yeahling (71)

2nd Place: The Sims, Schultz, Graumenz Team (71)

3rd Place: The Mark, Wooley, Graumenz Team (71)

CLOSEST TO THE PIN WINNERS: 

3   Justin Wittman

8   Kevin Renth

12  Craig Rahlfs

17  Mark Boyce

LONGEST DRIVE WINNERS

TBA

 SKINS WINNERS:  

Hole 16 Siegfried, LeTourneau Team (score 3)

 

SPENCER T OLIN WINNERS 

FLIGHT A: 

1st Place: Marigny, Evans, Daniel, Cherry (55)

2nd Place: The Anglin Team (59)

3rd Place: Elliot, Conner, Gocal, Viehl (60)

FLIGHT B: 

1st Place: Jones, Siddens, Boston, Thompson (66)

2nd Place: The Corrie, Schollenberger Team (67)

3rd Place: Stokes, Schall, Picha, Hoppes (67)

FLIGHT C: 

1st Place: The Simmons, Harmon Team (69)

2nd Place: McDaniel, Tallever, Avery, Jergens (69)

3rd Place: Labeau, Finnegan, Adams, Jones (70)

CLOSEST TO THE PIN WINNERS: 

5  Pat Coyle

8  Mike Daniel

12 Fred Steinkuehler

16 Mike Maher

LONGEST DRIVE: 

9  Dan Stokes

15  Terry Marigny

SKINS

Hole 1 Amelung, Young, Hartwig, Bassett (score 2)

Hole 2 Marigny, Evans, Daniel, Cherry (Eagle)

Hole 4 Lamble, Richler, Roth, Harris (Eagle)

Hole 15 Marigny, Evans, Daniel, Cherry (Eagle)

WINCHESTER WINNERS 

Thank you for attending the Trap/Skeet Annual Event!

Following are the overall winners for the event categories:

 MORNING WINNERS                 EVENT            SCORE    

 RANDY BRAZIER                      SKEET                 25

RON JOHNSON                         5-STAND             18

TODD MERSEAL                       TRAP                   25 (long run)

MIKE LENGER                           WABBIT              24 (long run)

 

AFTERNOON WINNERS            EVENT              SCORE

RANDY BRAZIER                        SKEET                  25

MIKE LENGER                             5-STAND              17

MIKE FARRELL                           TRAP                    25

DONNIE FERRARIE                    WABBIT               25  

 

ANNIE OAKLEY HOURLY WINNERS 

 TODD DETTING

MIKE FARRELL

TOBY SUTER

DREW HAYDEN

CHRIS MCDONALD 

KLAUS NUNEMACHER

 

 OVERALL WINNERS                 EVENT            

RANDY BRAZIER                        SKEET

RON JOHNSON                           5-STAND

MIKE FARRELL                           TRAP

DONNIE FERRARIE                     WABBIT 

TODD DETTING                           ANNIE OAKLEY

 

Congratulations to our Widman Colored Bird Winners:  

Chris Gee, Dave Harris, Tim Elder, Greg Pruett, Greg Pruett, Scott Kasa, Keith Ballmann, Mitch Peters, Kyle Ogden, Todd Merseal, Chris Short, Randy Brazier, Darrell Brett, Frankie Papa, Mitch Peters, Mike Thus, Ryan Lenger, Joe Saputo, Mark Klass, Mike Shaw, Todd Merseal, Todd Merseal, Terry Patterson, Pat McMahill, Frank Papa, Alex Knoll, Todd Merseal, Joe Wickenhauser, Alex Knoll and Eric Higgins!     

Congratulations to our Raffle Winners:  

Trap Raffle Winner:  Jerry Harmon

Golf Raffle Winner:  John DeMoulin

If you did not collect your prize, please contact the COCA office so we can make arrangements to get your prize to you.  

Thank You All for a Wonderful Day!!